IZMIR Önseçim istiyor

Önseçim yapılması için İzmir’de 10 bin imza toplayan Hareket sözcüsü Cihan Türsen:
Ön seçim dışında alternatif yok
İzmir’de önseçim yapılmasını talep eden ve bu kapsamda 10 bin imza toplayan ‘Parti İçi Demokrasi Hareketi’ üyeleri imzaların Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim edilmemesine tepki gösterdi. Geçtiğimiz hafta imzaları teslim ettikleri Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel’in kendilerine ve kamuoyuna imzaları Kılıçdaroğlu’na ileteceği sözünü verdiğini hatırlatan Hareket sözcüsü Cihan Türsen, “Eğer 10 bin imza bu hafta sonuna kadar Genel Başkanımıza iletilmez ise biz elden götürmek üzere binlerce arkadaşımızla birlikte Ankara’ya çıkarma yapacağız” dedi. Türsen, seçim takviminin açıklanmasına az bir süre kaldığını belirterek, geç kalınması halinde farklı eylemler ortaya koyacaklarını söyledi.
“Emaneti geri alırız”
Türsen, “Parti içi talebimizi çözmek adına topladığımız 10 bin imzayı Genel Başkan Yardımcımıza sunduk. Haftasonu önemli bir mitingimiz vardı ve herkes gibi bizlerde Ödemiş’teki mitinge hazırlandık. Ancak talebimizin iletilmesinde geç kalındığını görüyoruz. Bu haftasonuna kadar Genel Başkan Yardımcımızın bize bilgi verilmesi istiyoruz. Eğer imzalarımız Genel Başkanımıza iletilmez ise, gider emanetlerimizi geri alır ve önseçim isteyen binlerce arkadaşımızla birlikte Ankara’ya çıkarma yaparak imzalarımızı Genel Başkanımıza kendimiz elden iletiriz” dedi.
Ön seçim dışında alternatif yok
Önseçim konusunu saptırmak isteyen bazı Parti Meclisi Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısının olduğunu savunan Türsen, kararlıklarını ortaya koymak için gerekli her türlü eylemi yapmaya hazır olduklarının altını çizdi. “Örgüttün önseçim talebi çığ gibi büyüyor. Gerekirse bir 10 bin imza daha toplarız” diyen Türsen, İzmir’in önseçimi hak ettiğini dile getirdi. Önseçim yerine uygulanacak hiçbir yöntemi kabul etmediklerini de belirten Türsen, “Bazı Genel Başkan yardımcıları kamuoyu yoklaması yapılması isteniyor. Hiçbir kamuoyu yoklamasının bizim topladığımız imzalar kadar örgütün sesini yansıtamaz. İmza kampanyası bana göre en mükemmel yöntemidir. Bizler kararı örgüt versin diyoruz. Biat kültüründen uzaklaşarak, kendimizi örgüte emanet edelim. Örgüt adaylarını belirlesin” diye konuştu.
FIRAT SOYLU/Egedesonsöz –2.3.2011

 İzmirli CHP liler,
İzmir de örgütümüzün sesine önderlik  edenleri ve imzası olan bütün üyeleri tebrik ediyorum. İzmir’in talebinin arkasında durması çok önemli. Partisine sahip çıkan, tüzüğünün ona verdiği  görevleri yapma bilincinde olmanızı kutluyor, çalışmalarınızda basarılar diliyorum
Sevgi ve saygılarımı sunuyorum,
Mazlum Vural  İst/Eyüp ilçesi üyesi

İzmir bir kez daha haykırdı önseçim istiyoruz
İzmir’de önseçim yapılmasını isteyen partililer İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı. Aralarında eski İl ve ilçe yöneticileri ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğu kalabalık gurup adına CHP Konak İlçe eski Başkanı Ali Yılmaz, milletvekilli adaylarının Genel Başkanın eteğine kapanan kişilerden değil, partiye emek veren üyelerin özgür iradeleriyle belirlenmesi için önseçime ihtiyaç duyulduğunu söyledi. http://www.egedesonsoz.com/default.asp?sayfa=haberdetay&part=politika&hID=789150&haber=10-bin-imza-kararli:-izmire-onsecim-yakisir