Antalya’da partililer önseçim için sokağa çıktı.

Antalya’da partililer önseçim için sokağa çıktı.

Parti binası önünde toplanan yaklaşık 200 CHP’li, Antalya’da milletvekili adaylarının önseçimle belirlenmesi istedi, Ankara’yı tabanın sesine kulak vermeye çağırdı.

Temsili önseçim sandığını parti binası önüne getiren partililere aralarında eski İl Başkanı Ümit Uysal, eski Gençlik Kolları Başkanı Devrim Kök, eski merkez ilçe başkanları Alican Deveci ve Durmuş Atıcı’nın da bulunduğu milletvekili aday adayları da destek verdi.

Kendilerine ’Antalya CHP Taban Hareketi’ adını veren grup adına açıklama yapan eski İl Disiplin Kurulu Başkanı Mahmut Yıldırım, “Çoğulcu ve katılımcı demokrasinin değerlerine inanan ve savunan partimizin bu değerlere sahip çıktığı ancak ve ancak üyelerimizin ve delegelerimizin katılımıyla yapılan bir aday belirlemesiyle sonuçlanmalıdır” dedi.
Antalya’da milletvekili adaylarının merkez yoklamasıyla belirleneceği yönünde bir haberin kulaktan kulağa dolaşmaya başladığını ifade eden Yıldırım, önseçim yapıldığı takdirde örgütlerin daha dinamik, daha canlı çalışacağı inancında olduğunu söyledi.

Antalya il örgütünde 19 ilçe başkanı ve il başkanının de milletvekili adaylarının önseçimle belirlenmesi konusunda tavsiye kararının olduğunu ve bunu da CHP Genel Merkezi’ne iletildiğini kaydeden Taban Hareketi sözcüsü Yıldırım, “Genel Merkezimizin sesimize kulak vermesi ve ön seçim yapılmasını talep ediyoruz” dedi. ’Halkın iktidarını halkın tercihi kuracaktır’ yazılı pankartın açıldığı eylemde, açıklama sık sık ’Önseçim’ sloganlarıyla kesilirken; partiler “İşte delege işte sandık” diyerek Antalya’da milletvekili adaylarının önseçim yönletimiyle belirlenmesini talep etti. http://www.habercem.com/