Can Ataklı-CHP

Demokrasiler de var mı, tek kişi ile seçmek yönetmek?

Ataklı takip ettiğim biri. Demokrasi dışı lider suntasını savunan fikirlerine yardımcı olayım.Tutarsız, partileri şirket gibi gören bir anlayışa sahip.Partiyi tanımayan geçmişini de bilmeyen moda cümlelerle düşüncelerini ifade ediyor. Bu düşüncede olan başka köse yazarlarda var onlarda yardımcı olalım. 

Bakın onun istediği CHP nasıl olmalı:
“1-Örgüt dediğiniz garabeti hiç vakit kaybetmeden tamamen feshediniz.
Üyelikleri sıfırlayınız ve yeni baştan ama güvendiğiniz bir kadroyla kurunuz.

2-Asla korkmayın, sizi iktidara o örgüt değil, yüreği Türkiye için çarpan milyonlarca kişi taşıyacaktır. Onlara güvenin, isterse parti binalarınız bile kapalı olsun, fark etmeyecektir.
3-Unutmayın ki; sizi gaza getirip yüzde 40 oy hedefi açıklattılar, bunun altında kaldığınız an hemen yanı başınızdaki kişiler zaten sizi o an boğacaktır.
4-Bunları başaramasanız bile hiç olmazsa milletvekili listelerini kendiniz yapınız, güvendiğiniz kişilerin hesaplarını biliniz, onlar sizi yanıltacaktır.”

Can Ataklı vatan 10.3.11

1-Örgüt dediği il ve ilce başkanlıklarıysa dediği zaten yapıldı. Yapanlar MYK da aynı yöntemle eksik bıraktıklarını tamamlıyorlar. Istanbula şirket müdürü, yönetime de partinin kapısından içeri girmeyen 12 kişi atadılar. Diğer iller de böyle.
Sayın Ataklı niyetiniz varsa, sizi de istedikleri yere atayabilirler.
Üye dediği sanal olmuş, zaten yok. Sesi bile çıkmıyor. Unuttuğu bir şey var onlar aynı zamanda seçmen .Üyelik yenileyin diyor, buna da günaydın derim. CHP si bunu yaptı zaten.
En güzel sıfırlama nasıl olur ? Genel başkan kurultay toplasın partiyi fes etsin. Aynı gün yeniden partiyi kursun.Kadro yanında sıfırdan baslar.
2-Örgüt dediğin yönetim ve üyelerden oluşur.Eyüp de 5 bin kusur üye vardı yenilemeden sonra simdi 2 bin kusur.Ataklı hakli 2 bin seçmenin,çevresinin ne önemi var.Atanmış milletvekilleri dahil, kapansın dediği kapılardan içeri girmiyor zaten.Tabela örgütler var. SPK nu değiştirip Web sitesinde kurulu bilinir maddesi koydun mu o iste tamamdır.Atarsın 1 tane temsilci olur biter.
3-Yani basındaki kişiler dediğin tek tek genel başkan seçti ya unuttunuz mu?

En iyisi tek kişilik parti olmalı-SPK nu değişmeli. 

4-Genel başkanın niyeti de öyle tek basına yapmak.tek basına liste en iyi evde yapılır. Ataklı evinde yapması için Genel başkanı davet etmeli.Tek basına liste yıllardır yapılıyor zaten. 

Sayın Ataklı bu fikirleri kösesinde yazarsa tezleri daha güçlü olur. 

Ataklıya yardımcı olmak isteyen üyeler kendilerini sıfırlasın. Ben mi? 

Ben CHP’sinin bir üyesiyim. Bunlar asla bir partide olmamalı. 

Ataklı ülkenin yönetim biçiminden memnun olabilir. 


11.03.2011

Mazlum Vural

İstanbul/Eyüp ilçesi üyesi