BILGILER

Çalıştaya hoş geldiniz. Öyle kafayı uzatıp kaçmak yok.
CHPli iseniz, parti ile olup bitenlerle ilgileniyorsanız biraz zamanınızı ayırmak zorundasınız. Parti bilgili üyeleri sayesinde var olacak, göreve getirecekleri program ve tüzüğüne uyan yöneticiler sayesinde de halkımızın umudu olacaktır.
Program ve tüzüğe aykırı hareket, göz yummak parti sucudur.Tüzük Mad.70.
Parti sucuna ortak olmamak, üyeleri uyarmak görevdir. Partili program ve tüzüğe uyandır. CHP, parti ile ilgisi olmayanları, hak hukuk tanımayanları partide tutarak korunmaz.
Hukuk yoksa Partide barış olmayacağı herkes tarafından bilinmelidir.
Chpuye bir haber sayfası değildir. Partiye hukuk hakim olur, Atatürk’ün yolundan giden yöneticiler tarafından yönetilinceye kadar yazılanlar güncelliğini koruyacaktır. Zaman buldukça öncelikle bilgi sahibi olduğunuz konularla ilgili yazıları okuyun. Ondan sonra Alın  elinize tüzüğü kendiniz görün. Esas olan her üyenin olup biteni kendisinin görmesidir.  Paylaşarak  da diğer üyelerin görmesini sağlayacağız. Çalıştaydaki bilgileri paylaşmanın dışında ne yapmalıyız.
PM, milletvekilleri, il ve ilce yönetimlerinin, Genel başkan, MYK’nun söylemlerine yaptıklarına ve atanlara bakılmalıdır. Örneğin ilcenizde görevden almalar, atananlar tüzüğün 5, 42, 43, 44, 54 maddelerine uyuyor mu?  Şayet varsa hukuksuzluk yapanları ve göz yumanları değiştirmek için  gerekeni yapmak her CHPlinin görevidir.

1-Yazıların tamamı her zaman E-Posta ile ilgililere yollanmıştır. (E-Posta kullanan CHP millet vekilleri dahil) 
2-Genel başkan, MYK, PM (E-Postası olan) üyelerine yollanmıştır.
23.dönem 101 M. vekilinin %75 ne ulaşmış 20 civarında vekilimiz de  E-postaları geri dönmüştür. Bu dönem 6  kişinin E-posta adresine gitmiyor.
3-CHP Eyüp ilçe örgütüne, bazı il ve ilce örgütlerine yollanmaktadır.
4-CHPli gazetecilere ve bazı CHPlilere  yollanmaktadır.
CHP örgütlerinden isteyenler, E-Posta adreslerini yollarlarsa yollanır.
Yazılı dilekçelerimin okunmadan dosyalara konduğunu görmüş biriyim.
E- Postalarında % 95 inin okunmadığını sanıyorum.
Bu nedenle www.chpuye.com adlı siteyi oluşturdum.
Kaldı ki MYK’nun kimseyi dinlediği ve dikkate aldığı yok.
Chpuye.com sayesinde kimse görmedim okumadım diyemeyecek.
Bu çalıştaya katılacak üyelerin görüşleri de herkes tarafından bilinecektir.

Genel yayın yönetmeni Mazlum Vural
mazlumvural@hotmail.de

BILGILER için 1 cevap

  1. Hami KARSLI der ki:

    Sayın Vural,
    CHP’yi “YCHP” adıyla değiştirerek içini boşaltanlara, Partinin temel ilkelerine ihanet ederek emperyalizme hizmet eder hale getirenlere karşı verilen savaşta chpuye.com tarihi bir görev yerine getiriyor.
    Ben Tokat’ta yaşıyor ve burada yayımlanan iki gazetede haftalık yazılar yazıyorum. YCHP ile ilgili yazdığım -hatta YCHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün’e hitaben yayımladığım açık mektuplar- hep yanıtsız kaldı.
    Sizi kutluyor ve saygılar sunuyorum.

Yorumlar kapalı.